İade ve Koşullar

Mobilya Sepetiniz’ den  satın aldığınız ürünlerin tümünün eksiksiz ve çalışır durumlarda elinize geçmesini sağlamak hizmet politikamızın gereğidir.

  .
BİR ÜRÜNÜN İADE EDİLEBİLMESİ GENEL OLARAK AŞAĞIDAKİ ŞARTLARA BAĞLIDIR.

 

1- Satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren (7) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.

2-Kullanılmış, Ambalajı Açılmış, Tahrip Edilmiş vb. şekildeki ürünler iade edilemez.

3-Orijinal Ambalaja Sahip ürünlerin iadesi, Orijinal Ambalaj ile Yapılmalıdır.

4-İade Edilecek Ürünün Şirketimiz Adına kesilecek bir iade faturası ile iade faturası düzenleme imkanı bulunmayan durumlarda, ürüne ait fatura ve sevk irsaliyesinin aslıyla birlikte iade edilesi gerekmektedir. İade faturası ya da fatura ve sevk irsaliyesi asıllarının temin edilemediği durumlarda, bundan kaynaklanan Kdv vb. mali yükümlülükler iade edilecek bedelden indirilir.

5-Üründe ve Amlajında herhangi bir Açılma , Bozulma, Kırılma, Tahrip, Yırtılma , Kullanılma vb.durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilmemesi durumunda, ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

6-İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde taşıma masrafı müşterimize aittir.

7-kusurlu olduğu bildirilerek iade edilmek istenen ürünler , öncelikle Mobilya Sepetiniz ekibi tarafından kontrol edilir. Kullanıcı Hatası tespit edilmesi durumunda ürün yetkili marka veya üretici firmaya teste incelemeye gönderilir. İade onayı bu süreç sonrası verilir. İnceleme  süresi üretici firmaya bağlı olduğundan iadenin gerçekleşeceği zaman dilimi ile ilgili net bir süre veremiyoruz. Alıcının hatalı ürün kullanımı tespit edilmesi durumunda ürün faturası ile birlikte ödemeli olarak alıcıya gönderilir.

8-iadesi yapılacak Hasarlı ve Arızalı ürünler, teslimat tarihinden sonra ilk 7 gün içerisinde elimize geçtiği takdirde ulaşım masrafı tarafımızdan karşılanacaktır.Aksi takdirde ulaşım masrafı Müşterimize aittir.

9-Özel olarak yapılan Uygulamalarda (Renk, Ölçü ve boya )Faturası kesilmiş olsa bile iade yapılmaz yalnızca kusurlu Ürün Değişimi Yapılır .

10-Elimizde olmayan kimi nedenlerden ötürü, faturanızda belirtilen miktara göre eksik ya da farklı bir ürün teslimat yapılması halinde durumu ürünü teslim almanız anında teslimat/kargo elemanının şahitliğinde tutanağa geçirmelisiniz. Böyle durumlarla karşılaştığınızda eksik olan ürünleri, en kısa sürede temin ederek adresinize ulaştırabiliriz. BU durumda  herhangi bir ek ücret (kargo ücreti) ödemeniz gerekmemektedir. Ayrıca bu durumu en kısa sürede 05321556920 numaralı telefonu arayarak bildirmelisiniz.

   Satın aldığınız ürünün arızalı çıkması halinde, garanti kapsamı dışına çıkmamanız ve mağdur olamamanız  için hiçbir müdahalede bulunmamanız gerektiğini önemle hatırlatırız.

   Satın aldığınız üründe meydana gelen arızanın, teslimatın hemen sonrasında değil müteakip günlerde meydana gelmesi halinde, il muhatabınız Mobilya Sepetiniz’dir.

  Söz konusu ürünün Garanti Kapsamına giren hallerdeki onarım ve değiştirme taleplerinizi tedarikçi veya üretici kurumlara iletmemiz gerekmektedir.

  Arıza Kontrolü ve Üretici Firmayla aramızda gerçekleşen protokol nedeniyle meydan gelebilecek gecikmelerden dolayısıyla şirketimiz hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.