Blogs
Mobilya Son Trendler

  2020 yılı Ev modasında salonlarda hakim renkler gri ve adaçayı yeşili rengini göreceğiz. Mobilyalarda ve Koltuk takımlarında kulp ve ayak detaylarında ise rose ve bakır rengi yerine pirinç ve krom yerini aldı. Büyük desenlere kontrast renkler yeniden yer almaya başladı. Yatak odalarında ise yatak başlıkları daha göz dolduran tasarımlar yerini aldı.

  2020 yılında İnsanlar evinde daha rahat hissetmek istiyor. Oturma odalarında temizliğe fazla vakit ayırmayacağı şekilde ayakları yüksek tasarımlar ve  temizliği pratik kadifemsi kumaşlar tercih edecek. Salonlarda ahşap Tv ünitelerinin yerini mermer ve şömineye bırakacak. Renk olarak canlı renkler yerini pastel tonlarına bırakacak dinginlik ön planda olacak .Bu yıl yine gri tonları kullanmaya özen göstermek gerekir. Yine Kumaşlarda koton ve kadife saten tarzı kumaşlarla karşılaşacağız.

Blogs
İlham ve Fikir

 

Bedenen ve ruhen dinlenmeye ihtiyacı olan insanın aradığı rahatlık ve huzur, kullanışlı ve iyi döşenmiş mobilya ile elde edilebilir.

 mobilyanın kullanılma amacı, dekorasyondaki yeri ve önemi dikkate alınıp, ihtiyaç durumu ortaya çıkarılmalıdır. Bu durumda yalnız yeni alınacaklar değil, varsa eski eşyaları da dikkate almak ve düşünmek gerekir. Mobilyaların seçiminde ihtiyaçlar, ekonomik durum ve zevk oldukça önemlidir. Ayrıca kullanışlılık, sağlamlık ve uzun ömürlülük gibi hususlar da önemle göz önünde tutulmalıdır.

Odanızı daha olduğundan geniş göstermek isterseniz. Odanızın bir duvarına mutlaka ayna yerleştirmek her koşulda iyi bir fikirdir. Peki salonunuzun görünüşünü tam anlamıyla değiştirip ve çok daha ferah bir ortam yaratmış olacaksınız. Bunu gerçekleştirmek adına, bütün bir yüzeyi tek bir büyük ayna veya birçok küçük aynayla kaplamayı deneyebilirsiniz. Tüm yüzeyi kapladığınız takdirde aynalar, ışığı yansıtarak salonunuzu aydınlatmakla kalmaz, mekanın kendisini de yansıtarak neredeyse iki kat büyüklükte bir salon algısı yaratır. Bunun yanı sıra aynayı pencerelerinizi yansıtacak şekilde yerleştirerek mekanda fazladan bir pencere varmış algısı yaratabilir veya aynayı bir ışık kaynağının karşısına gelecek şekilde koyabilirsiniz.

Blogs
Mobilya Alırken

        Mobilya alırken dikkat edilmesi gereken birçok önemli nokta var. Öncelikle mobilyanın evin genel dekorasyonuna ve renklerine uyumlu olması gerekiyor. Koltukların evinizin dekorasyonuna uygun olması için öncelikle dekorasyonda kullanılan baskın renklerle uyumlu olması gerekir. Öncelikle duvar ve zemin rengi belirlenmeli, daha sonra koltuk, perde halı gibi konularda karar verilmelidir. 

 Ayrıca kullanım alışkanlıkları ve hayat tarzına göre de mobilyaların tarzının seçilmesi gerekiyor. Örneğin kalabalık ve çocuklu ailelerde kolay temizlenen kumaşları olan koltukları seçmeleri öneriliyor. Artık kolaylıkla temizlenebilen kumaşlar var. Koltuklarınızı bu tür kumaşlarla kaplı olanlardan seçmeniz temizlik açısından kolaylık sağlıyor ve zamanınız size kalıyor

  Ayrıca koltuk alırken kullanım ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Misafir  ağırlamak için Yataklı koltuk tercih edilmeli bunun yanında sandıklı istenip istenmediği de tercih sebeplerinden biridir.

Koltukların rengine ve dokusuna karar verirken mekanın genişliği de önemlidir. Küçük mekanlarda daha açık renkli koltuklar tercih edilmeli. Geniş mekanlarda ise daha sıcak renkler tercih edilebilir.

Evinde kedi gibi evcil hayvan besleyenlerin de koltuklarını daha sağlam kumaşlı olanlardan tercih etmesi öneriliyor.